Єдина Країна! Единая Страна!
Четвер, 21.11.2024, 09:18
Вітаю Вас Гість | RSS

ЗЗСО "Бубнівський ліцей"

Вітаємо Вас на офіційному сайті Бубнівського ліцею Локачинської селищної ради
с
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть даний сайт
Всього відповідей: 34
Ви авторизувались на сайті як?
Всього відповідей: 34
Сьогодні...
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Зареєстровано на сайті:
Всього: 66 
Нових за місяць:0 
Нових за тиждень:0 
Нових вчора:0 
Нових сьогодні:0
Лічильник матеріал
Коментарі: 8
Фотографії: 111
Новини: 301
Завантаження: 84
Гостьова книга: 8

Історія школи

В кiнцi ХlХ столiття при церкві вiдкривається церковно-приходська школа, яка розмiщалася в сiльськiй xaтi, де в однiй з кімнат навчалося вiд 25 до 35 сiльських учнiв -  хлопцiв.

Учнi вивчали росiйську мову, арифметику, Боже слово  i старослов'янську мову. З 1912 року сільських дiтей навчало троє вчителiв, до навчання були вже залучені дiвчата.

3 1918 по 1927 piк в селi школи не було. Бажаюча молодь навчалася в сiльських хатах. Навчання проводив бiлогвардiєць Польщак Олександр, який втiк з Pociї вiд Радянської влади. В 1927 роцi була вiдкрита початкова школа, яку розмiстили в сiльськiй xaтi. Навчання проводилося польською мовою. Цим самим принижувались національна гiднiсть українського народу. Лише двi години на тиждень вiдводилось для вивчення української мови. І часто цi години використовувалися на виконання господарських робiт. Учнi змушенi були розмовляти польською мовою. У 30 - 40 роках у селi була польсько - українська початкова школа для хлопцiв, її називали «Омажатка». А була вона на тому мiсцi , де зараз живе Москалюк А.  Директором там був пан 3айонц, вчителька – його дружина. Пiд час війни примiщення школи зrорiло, а рештки нiмцi розiбрали на будiвництво окопiв.

У 1946 роцi школа була у двох приватних будинках, з одного кiнця села у Труха Степана у новiй xaтi, тyт вчились 4 i 2 класи з'єднанi; а з другого кiнця села був медпункт i школа (там, де жив Іщук Артем). У тiй школi навчала вчителька Штyнь Олександра Йосипiвна 1901 року народження, жила у селi Коритниця під лiсом, мала двох дорослих дiтей, Ксеню i Вадима, сюди ходила щодня пiшки. А ще був вчитель без спеціальної освiти Слiвiнський з Уманцiв.

Нова школа будувалась. (3араз в нiй живе Касянчук Микола Омельянович). Вже в 1947 перейшли в нову школу. Дiтей  було десь до 90 учнiв. Класи були сполученi, вчила Тетяна Івaнівна i Олександра Йосипiвна. Потiм вона перейшла в Коритницю, а сюди прислали вчительку iз села Озютичi Дригалюк Марiю Сергiївну. Була тyт i вечiрня школа. (Вчилися хлопцi i дiвчата, якi не мали освiти), кpiм того, вчителi мали участки i вчили старших чоловiкiв i жiнок грамоти, (щоб хоч вмiли розписатись). Кожного рокy десь у тpaвнi, як мала бути позика, то вже були змушені сидiтй у сiльрадi, чекати поки приїде з Локач уповноважений, привезе пiдписнi листи, i змушенi йти до людей, щоб пiдписувались на певну суму. То була найтяжча робота, бо не вci могли пiдписатись, а тyт вимагали. У четвертому класi були екзамени з математики письмово, української мови письмово i ycнo, i росiйської.

Дiти ходили у 5 класи у Линiвську i Коритницьку семирiчнi школи. Хто ходив, а хто немав змоги, то сидiли вдома. Десь у 1951 роцi вiдкрили у Бубновi 5 клас від Коритницької школи, сюди прислали математика Савченка Андрiя Дмитровича i Опейду Софiю Никифорiвну, Дорощук Тетяну Івaнівнy, Тетяна Іванівнa мала малювавння i географiю.

З 1956 року завідуючою цiєї школи працювала Хоменко Марiя Caвівнa (Шостак). 3 1960 року стали з батькiвським комітетом думати про семирiчну школу. Батькiвський комітет  був такий: Кудим Степан Лук'янович, 3агрева Юхим Миколайович, Котyмай Петро. Був в той час головою колгоспу Ципцюра Петро. Стали будувати школу. 3будували i почали вимагати від облВНО i райВНО, щоб тут вiдкрили семирiчну школy, щоб вci дiти могли нормально навчатись. Вiдмовили. Дорощук Т. І., Баран Н. К., 3абуйська М. З. виписали списки всіх дiтей народження до 14 poків.

Сiльська рада затвердила цi списки, iз цими списками Панащук Ярослав їде в облВНО, а був тодi зав облВНО Яблончук. Потiм Котyмай Петро i 3агрева Юхим їдуть у Київ, i тодi дали наказ про вiдкриття школи. Отже, з 1969 року у селi вiдкрилась нова восьмирiчна школа.

Першим директором школи була Корольчук Тамара Олександрiвна. Вчителями початкових класiв були Куц Марiя 3іновівна, Бабеляс Надiя Іванівнa, Дорощук Тетяна Іванівнa,y старших класах вчили Журавлюк Раїса Степанiвна, Рибачук ІринаBiкторівнa, Мирончук Лiда, Kiнax Галина, Коваль Галина Степанiвна, Журавлюк 3iнa Сергiївна, Жуковський Василь Андрiйович, Жуковська Софiя, Мельничук Тамара, Сирота Юрiй, Скоп'юк Михайло Якович i Скоп'юк Леонiда Ярославiвна.

Директорами школи у рiзнi роки були: Феофан Павлович Рябченюк, Анатолiй Пантелеймонович Микитюк, Пельц Максим Максимович, Вiльчевський Анатолiй Володимирович.

У 1989 роцi вiдкрилась нова двоповерхова школа, яка будувалась з ініціативи тодiшнього голови колгоспу Чижука Михайла Івановича як типовий дитсадок, тому, що школи будувати не дозволяли. Багато зусиль довелось докласти у той час директору  - А. В. Вiльчевському, педагогiчному колективу, батькам i учням для реконструкцiї дитячого садка пiд школу. 3 цього часу школу знаходиться у двох примiщеннях – старому і новому.

Пошук
Годинник
Форма входу
Четвер
21.11.2024, 09:18


ПІБ: Гість
Категорія: Гості
IP адреса: 3.147.27.129
Стать:
На сайті: днів
Ти користувач №
Нових повідомлень:
Браузер: ,
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Бубнівський ліцей © 2024