Про Голодомор дiтям говорити нелегко. Адже ця тема важка для сприйняття маленькими дiтьми. Говорити про страшнi подiї минулого треба обережно, враховуючи вразливiсть i психологiчнi особливостi початкових класiв.
До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 22 листопада 2019 року у 1 класі загальноосвітньої школи I-III ст. с. Бубнів класоводом Вахулою Л. I. було проведено урок-реквієм "Незабудки пам’яті".
Ми змайстрували з дiтьми паперовi незабудки ("незабудьки"). Знак квiтки-незабудьки, як символа пам’ятi жертв Голодомору був розроблений у 1986 роцi учителями школи Св. Софiї в Миссисага в Канадi. Ця квiточка складається з двох кольорiв - синього й жовтого - кольорiв вiльної та незалежної України. Тому цi кольори квiтки дуже символiчнi та вiдповiднi для вшанування мiльйонних жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Українi. Квiтка-незабудка нагадує нам i нашим дiтям, що ми не маємо права забути мiльйонiв жертв Голодомору.
НЕ ЗАБУДЬ!
Незабудки голубенькі,
Дуже ніжні і малі,
На лужку при самій річці
Між травою розцвіли.
І такі вони несмілі,
Налякав їх хтось, мабуть,
Що усім шепочуть тихо:
"Любий друже! Не забудь!"
Також з першокласниками переглянули короткi інтерв’ю із живими свідками Голодомору 1932-1933 рр. Розповідь Карпенко Віри Макарівни про приготування "хліба" надзвичайно вразила учнів, адже не вкладається в голові, як можна називати хлібчиком суміш сушеної кропиви, калачиків, воску і висівок. На знак того, що нам необхідно любити і шанувати хліб, школярики змайстрували цікаві аплікації колосочків пшениці.
Чи зрозуміли діти про що ми говорили? Чи відчули щось дитячі сердечка? Відповідь - в очах дітей...
|